Телепроєкти
Ірпінь. Моя світлина - моя історія

#Альтанка на Центральній. Ірпінь. Моя світлина - моя історія


Перший сезон мультимедійного проєкту “Ірпінь. Моя світлина - моя історія” - це самобутня історія міста Ірпеня в живих розповідях його жителів про світлини із родинних фотоальбомів. 

Про традиції шести поколінь Сумарєвих, які почали жити в Ірпені після купівлі в 1907 році ділянки з будинком та різьбленою альтанкою на вулиці Центральній . 

Наша героїня Олена Сумарєва розповідає:

“Ця світлина зроблена вже в альтанці. Альтанка має історичне значення. Коли в 1907 році будувався дім, думали, що робити зі сміттям будівельним. Його звезли в купу. Залишалась деревина. Мабуть, були майстри, які із залишків будівельних створили таку гірку. Навколо посадили сосни і зробили різьблену альтанку. На підвищенні. І ось ця красива споруда стоїть досі.

Коли художник Мамсикови викупили, вони її трошки підреставрували. В нас вона стояла в початковому стані. Як з 1910-12-го року. Тобто пройшла і війну і усі наші події історичні...

На сходах альтанки усі любили фотографуватись. Багато таких фотографій. Дуже ландшафтне це місце. Всі там також любили збиратись, відпочивати і пити чай".

Культурологічний проєкт на телеканалі “Погляд” втілюється спільно з ГО “Культурна дія” та Громадської ініціативи Олексія Зіневича. 

Авторка мультимедійного проєкту “Ірпінь. Моя світлина - моя історія” ірпінчанка, кандидат історичних наук Наталія Зіневич. Оператори Владислав Назаровець та Олексій Москаленко.