Новини
Новини Київської області
Здоров'я

Алергії на тополиний пух не буває, – Супрун спростувала черговий міф


В.о. міністра охорони здоров'я пояснила, що тополиний пух не викликає алергії, це лише механічний подразник.

«Насправді, тополиний пух не викликає алергію. Він може потрапляти в очі чи до носа, але він — лише механічний подразник, а не алерген», – в Facebook повідомила Уляна Супрун. – «Щоб була менша поширеність алергії, слід боротися з тютюнопалінням, забрудненням повітря зваженими часточками, пліснявими будинками та бур’янами, і садити хвойні дерева та бавитися з тваринами».

Також в.о. міністра зазначила, що загострення алергії викликає цвітіння диких злаків, як то тимофіївки, яке в часі збігається з дозріванням насіння тополі.

Проте, як зазначається у повідомлені, тополі все ж мають деяке відношення до алергії, але не так, як ми звикли думати. Тополі дійсно можуть викликати алергію, але навесні, в березні чи квітні, коли квітнуть «чоловічі» дерева, і їхній пилок ми вдихаємо. Проте це не означає, що слід знищувати тополі.

Натомість алергікам Уляна Супрун порадила піти до лікаря, аби з’ясувати, на що саме і коли розвивається алергія, а коли в повітрі пилок – щільно зачиняти вікна, вмиватися та промивати носа, аби зменшити контакт.

В свою чергу муніципальні служби з благоустрою мають знищувати бур’яни, утримувати газони підстриженими  та не допускати появи злаків, які колосяться, чи амброзії. А також мити вулиці, аби зменшити кількість алергенів і просто бруду в повітрі.

«У здоровому місті не рубають тополі заради боротьби з алергіями. В ньому косять газони, садять дерева та кущі на кожній вулиці», – доповнила в.о. міністра.