Новини
Новини Київської області
Акції
Суспільство
Екологія

Акція: «Саджайте квіти, а не людей»


Сьогодні, 10 травня –п’ята річниця з дня арешту Олега Сенцова і Олександра Кольченка.

Це сталося п’ять років тому.  Велику частину цього терміну українські політв'язні провели в тюрмах Росії. Режисер і активіст Олег Сенцов, засуджений на 20 років за сфабрикованою справою, перебуває в колонії в місті Лабитнангі в Заполяр'ї.  Олександр Кольченко – активіст лівих організацій Криму й України, студент, заарештований російською окупаційною адміністрацією Криму в 2014 році за звинуваченням в антиросійській діяльності.

Доля українців, які нині перебувають у російських тюрмах, турбує усе суспільство, і не тільки українське, а й світову спільноту. На підтримку в’язнів відбуваються акції, аби привернути увагу всіх небайдужих до цієї тривожної ситуації.

«Саджайте квіти, а не людей!» –  під таким слоганом сьогодні в Києві була проведена акція, приурочена п’ятій річниці арешту кінорежисера і письменника Олега Сенцова. У ній взяли участь актори Римма Зюбіна та Ахтем Сеітаблаєв, філософи, члени Українського ПЕН Вахтанґ Кебуладзе та Igor A. Kozlovskyy, музикант Андрій Хливнюк. Як повідомляє PEN Ukraine, учасники акції висадили у Хрещатому парку садові канни. Кожному із політв"язнів, які нині знаходяться в російським тюрмах, активісти присвятили квітку.

Організатори акції –Центр Громадянських Свобод, Save Oleg Sentsov, PEN Ukraine та АвтоМайдан – пояякували за допомогу Департаменту культури КМДА та КО "Київзеленбуд", і закликали всіх небайдужих саджати квіти в саду і на своїх балконах, долучатися до акції і ставити хештеґ #CаджайтеКвітиАнеЛюдей.

Також до цієї сумної дати Крим. Реалії випустили відеоблог Айше Умерової «Первая книга Олега Сенцова». Тут ідеться про те, чим він захоплювався з дитинства, коли написав першу книгу, як прийшов у кіно… А також розповідається про родину Олега Сенцова.

Громадське телебачення відгукнулося програмою «Мама і син Олега Сенцова про 5-річчя арешту. Ексклюзив». Журналісти нагадали що, у 2018-му Олег 145 днів голодував із вимогою звільнити всіх українських політв'язнів Росії — а їх було більше 70 людей. У Олега Сенцова на анексованому півострові залишилося двоє дітей — 16-річна Аліна та 13-річний Влад, у якого діагностовано аутизм. У будні дні діти живуть і навчаються в Сімферополі. Аліна — у старшої сестри Олега Галини. Тоді як Влад живе з мамою — колишньою дружиною Олега Аллою. Саме у неї залишилися батьківські права на дітей, а для Влада та отримує допомогу через хворобу сина. Вихідні діти Сенцова проводять у матері Олега в селі Скалисте Бахчисарайського району. Громадське зустрілося з матір'ю Олега Сенцова Людмилою, яка в анексованому Криму виховує двох дітей Олега, і поговорило про те, як режисер виходив з голодування, на що сім'я сподівається зараз і чому Людмила Сенцова вважає помилкою свій лист, написаний Путіну з проханням помилувати сина.

Фото PEN Ukraine