Новини компаній

Активні чи пасивні: як вибрати навушники для стрільби

Для любителів стрілецького спорту, професійних стрільців, мисливців та військовослужбовців підбір спеціальних захисних навушників є вкрай важливим, адже людське вухо надзвичайно вразливе до звуків високої гучності.

Активні чи пасивні: як вибрати навушники для стрільби - зображення

Будь-який звук гучністю понад 130 децибел може суттєво пошкодити слух, або навіть призвести до його повної втрати. А по суті навіть постріли з малих калібрів перевершують цей поріг, що вже казати про потужні снайперські гвинтівки чи артилерію. Якщо відкрити каталог стрілецьких навушників: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?head_function_new=1394, то можна побачити два основні типи: пасивні та активні навушники. В чому між ними різниця, та які обрати саме вам - саме з цим і будемо розбиратися в цьому матеріалі.

Про мультимедійні навушники з ANC

Перш ніж почати, важливе уточнення. Для стрільби категорично забороняється використовувати цивільні мультимедійні навушники з системою активного шумозаглушення. Вони взагалі не призначені для таких цілей, і їхні алгоритми можуть спрацювати некоректно, і завдати навіть більшої шкоди. Також не варто використовувати навушники, призначені для будівельних робіт. В них ставка робиться на гасіння монотонного шуму робочого інструменту, а не різких піків, тому їхня ефективність для стрільців невисока.

 

Як це працює

Загалом завдання стрілецьких навушників - максимально послабити гучність вхідного сигналу. Їхня внутрішня конструкція передбачає декілька шарів спеціального звукопоглинального матеріалу. Чаші стрілецьких навушників завжди роблять доволі великими, щоб повністю закривати вухо та частину простору довкола нього.Зверніть увагу на амбушури. Вон мають бути достатньо м'якими, щоб не спричиняти дискомфорту, і при цьому максимально щільно прилягати до голови. Деякі виробники як опцію пропонують змінні гелеві амбушури, які комфортніші у використанні, особливо для людей, які носять окуляри.

 

Відмінності активних навушників

Недоліком пасивних навушників є те, що вони гасять усі звуки. І коли вам потрібно почути, що відбувається довкола, чи переговорити з кимось, навушники доведеться зняти, тобто наражати себе на небезпеку. Активні навушники мають зовнішні мікрофони та динаміки. Внутрішня електроніка аналізує вхідних сигнал, та відтворює його в динаміках, тому у звичайному стані ви добре чуєте всі оточуючі звуки. Але, коли електроніка фіксує гучний звук (наприклад постріл), вона вимикає мікрофони, і навушники відпрацьовують в пасивному режимі. Фактично для всіх стрілецьких навушників найважливішим є показник NNR (Noise Reduction Rating), який характеризує здатність блокувати зовнішні шуми на різних частотах. Значення NNR вимірюється в децибелах (дБ) і визначається лабораторними тестами згідно зі стандартами ANSI. Як правило, для ефективного захисту від звуків пострілів рекомендується обирати моделі з NNR 26 дБ і вище. Додатковою перевагою активних навушників є 3.5мм вихід для підключення радіостанції і мікрофона, що дозволить спілкуватися по рації, залишаючи при цьому руки вільними.

 

Які навушники обрати

Відповідь на це питання частково впирається в бюджет, оскільки активні навушники дорожчі за пасивні. Загалом активні моделі зручніші у використанні, адже їх не потрібно знімати кожного разу, коли потрібно передати чи почути якусь інформацію. Якщо є можливість, то краще не поскупитися, і одразу придбати хорошу пару. Для стрільців любителів, які в основному тренуються на стрільбищі чи в тирі, достатньо буде і пасивних навушників.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.