Новини
Україна
Культура

7 лютого - Григорія Богослова: традиції, обряди, прикмети


7 лютого в православ’ї - день пам’яті святителя Григорія Богослова. За народним календарем дата отримала назву Григор’їв день, Григорій-весновказівник. Хто такий святий Григорій? Проживав Григорій в IV столітті. У нього ще були сестра Горгонія і брат Кесарій. Вся сім’я, включаючи батьків, шанується в лику святих. В історії християнства Григорій був видатною особистістю, мислителем і церковним діячем. Він отримав чудову освіту. Чимало сил поклав для викорінення язичництва, своїми поетичними і глибокими проповідями багатьох людей звернув в істинну віру Христову. Обряди й традиції цього дня З давніх часів дійшли до нас декілька заборон на Григор’їв день, яких треба дотримуватися і сьогодні:
  • Не можна підстригати волосся і нігті, це призведе до дрібних проблем. Краще почекати до завтра.
  • Суворо забороняється плювати собі під ноги, всі дороги і шляхи на найближчий рік виявляться невдалими.
  • Намагайтеся 7 лютого не розсипати сіль, інакше конфлікту з близькою людиною не уникнути.
  • А ось для вирішення грошових і торговельних питань 7 лютого вдалий день.
  • Якщо в Григор’їв день випадково пролили молоко, не засмучуйтеся, сьогодні це хороший знак, що обіцяє в найближчі дні велику радість.
7 лютого обов’язково зробіть добру справу 7 лютого прийнято творити добрі справи і згадувати про добро, яке зробили для вас інші люди. Побутувало повір’я: чим більше сьогодні хорошого зробиш, тим з більшим добром у нову весну ввійдеш. Про хороші та добрі вчинки, зроблені в цей день, не можна нікому розповідати, адже творити їх треба заради власної душі, а не для показухи. Вірили, що Бог все бачить, і колись обов’язково віддячить по заслугам. А хвалитися перед людьми зробленим добром — це гріх, до того ж можна самому себе наврочити і накликати на сім’ю нещастя. Найпростіші добрі справи, які можна зробити 7 лютого: 1. Перегляньте свої шафи, напевно знайдуться речі, які вам вже давно не потрібні, а когось порадують і зігріють. Зберіть їх і передайте в дитячі будинки або волонтерам, які здійснюють збір речей для постраждалих під час стихійних лих, аварій. 2. Якщо у вас є дача або город, на якому збираєте хороший урожай зелені, овочів, фруктів, поділіться надлишком з сусідами, друзями, колегами по роботі. 3. Не скупіться на позитивні відгуки. Якщо вам подобається якийсь ресторан, клуб, магазин, напишіть про заклад кілька приємних слів. Багато часу це не забере, а працюючим там людям буде дуже приємно. 4. Не викидайте кісточки і шматочки хліба, що залишилися після обіду. Не полінуйтеся піти на вулицю і нагодувати бездомних тварин. 5. Якщо ви в чомусь професіонал (захоплюєтеся фотографією, кулінарією, комп’ютерними іграми), поділіться своїми знаннями з друзями або колегами, допоможіть їм розібратися. 6. Поступайтеся місцем в громадському транспорті. 7. Спечіть пиріг і почастуйте колег, просто так, без приводу, для гарного настрою. 8. Здайте кров. Це не просто добра, це велика справа, тим самим ви врятуєте чиєсь життя.Народні прикмети У Григор’їв день судили про майбутню погоду зі співу птахів. Якщо з ранку співають синички, чекати сильних морозів. Дружно цвірінькають горобці — до швидкої відлиги. Якщо сороки розташувалися на нижніх гілках дерев, значить, найближчим часом підніметься сильний і поривчастий вітер.  

За джерелом: https://ukr.media/

Фото з відкритих джерел