7 квітня християни східного обряду відзначають Благовіщення
Це третє за значенням народно-релігійне свято - після Великодня і Різдва Христового.
В цей день архангел Гавриїл розповів діві Марії, що вона непорочно зачне від Cвятого Духа і народить Сина Божого — Ісуса Христа. Святкування Благовіщення встановлене Церквою у IV ст. - після того, як самостійно почали відзначати Різдво Христове. Дату Благовіщення встановили, відрахувавши 9 місяців від Різдва, розповідає Ближче до Бога.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/04/169990090_905017687010598_3491502197239845447_n.jpg)
В Україну свято прийшло з утвердженням християнства. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни» після Стрітення і Сорока мучеників. Наш народ особливо шанує Благовіщення і суворо забороняє всяку працю того дня: за його думкою, навіть птиця на Благовіщення святкує, гнізда не робить.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/04/170093745_4059024784164050_3065676453840057122_n.jpg)
Народні традиції та звичаї на Благовіщення
Цього дня лелеки зазвичай прилітали з вирію та починали вити гнізда. Існувало повір’я, що на Благовіщення відкривалася земля і з неї виповзали змії, вужі та інші плазуни. У цей день здавна існував звичай випускати на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Господар випускає на волю, на сонце також всіх тварин, навіть пса і кота виганяє на подвір’я — «щоб чули весну і самі про себе дбали». Пасічники цього дня виставляють на двір вулики.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/04/170043146_1428172510855991_3266052934390202049_n.jpg)
У церкві цього дня святять проскури. Потім пасічник проскуру кришить та висипає її у мед, «щоб бджоли роїлися», а сівач змішує з землею та сіє по чотирьох кутах ниви — «щоб дощова хмара ниви не минала»; проскуру заривають у землю, «щоб град посіву не побив». Благовіщенську проскуру, як і богоявленську та стрітенську воду, зберігали за образами.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2021/04/170255786_291110302410007_7637932047015179890_n.jpg)
Вважалося, що, коли на Благовіщення, йдучи по воду, дівчина знайде квітку первоцвіту, цього літа вона вийде заміж. Пролісок, що знайдуть на Благовіщення, віщує щастя. Якщо вмитися водою, в яку покладеш цей пролісок — будеш вродливою.
Раніше «Погляд» повідомляв про Масляну та де і як зустрічали весну на Київщині. Також ми розповідали про свято Теплого Олексія, що випадає на 30 березня, коли віряни за церковним календарем згадують преподобного Олексія Римського.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.