Україна
Новини Київської області
Анонси
Культура
Події
Україна-суспільство

5-річчя кампанії "Я Існую"#IBelong з подолання безгромадянства у світі


В Україні досі проживає понад 35,600 людей, які не мають громадянства, або знаходяться під ризиком безгромадянства. У Києві відбулась низка тематичних подій - театральний показ та відкриття фотовиставки з нагоди 5-річчя кампанії #IBelong "Я існую" від Агентства ООН у справах біженців, метою якої є подолання проблеми безгромадянства до 2024 року.

Проблема безгромадянства серед представників ромської меншини

Як це, коли у твого народу немає коренів, немає підтримки приймаючої громади, подекуди немає документів, які б підтверджували б громадянство, коли усе ваше існування оповите міфами та стереотипами?

Але, не зважаючи на це, культурна спадщина ромів завжди надихала митців писати поезію та романи, знімати фільми та писати музику. Про це відбулась театральна вистава «Невидимі роМИ» 4 листопада2019 року у Музично-драматичному академічномц циганському тетарі "Романс".

Фотовиставка "Фото на паспорт"

Фотограф Олександр Чекменьов поїхав у найвіддаленіші куточки України, щоб поспілкуватися з жителями ромських поселень, які досі не мають паспорта громадянина України, а також з пенсіонерами, які все ще мають паспорт Радянського Союзу.
І таких людей в Україні, які не мають громадянства, або знаходяться під ризиком безгромадянства, за оцінкою Агентства ООН у справах біженців, станом на 2019 рік понад 35,600.

До них належать члени ромських меншин, діти, народжені на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей, бездомні особи, люди похилого віку, які є власниками радянських паспортів, та засуджені особи.

5 листопада відбулось відкриття експозиції «Фото на паспорт» Олександра Чекменьова, під час якої відвідувачі почули з перших вуст про те, як живуть і з якими проблемами стикаються кожного дня особи без громадянства та громадяни України без документів.

Фотовиставка буде тривати до 19 листопада 2019 року.

Довідка

Олександр Чекменьов народився в місті Луганськ, фотографією займається з дитинства. Після розпаду Радянського Союзу виникла необхідність в новій незалежній Україні заміни старих радянських паспортів новими українськими. Для досягнення цієї мети усім українцям надали час для отримання нового паспорту терміном до завершення 1994 року. Олександр був одним з фотографів-волонтерів, котрих запросила соціальна служба Луганська до зйомки паспортних фотографій найбільш вразливих верств населення під час цієї національної кампанії.
http://www.alexanderchekmenev.com

Фейсбук-подія Відкриття фотовиставки "Фото на паспорт"

Вхід вільний.