Новини
Всесвіт
За кордоном

40 мишей для експериментів та ячмінь для пива: SpaceX запустила на МКС космічну вантажівку Dragon


Ракета-носій Falcon 9 з вантажним космічним кораблем Cargo Dragon американської компанії SpaceX в четвер успішно стартувала до Міжнародної космічної станції (МКС). Про це повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору (NASA).

Ракета стартувала з пускового комплексу у Флориді в 12.29 (19.29 за київським часом). За повідомленням компанії SpaceX, вантажівка раніше двічі побував в космосі – у вересні 2014 року і в червні 2017 року. Цього разу він повинен доставити на МКС близько 2,5 тонн продовольства, а також обладнання і матеріали для проведення 38 наукових експериментів екіпажем станції.

https://twitter.com/SpaceX/status/1202637488377884672

На МКС також буде доставлено гіперспектральних сенсор (Hyperspectral Imager Suite – HISUI) японського космічного агентства JAXA для спостереження за впливом видобутку нафти, газу і мінералів на прибережних районах. Також вантажівка привезе на станцію 40 мишей для проведення експериментів по зменшенню впливу невагомості на їх кістково-м'язовий апарат. Після завершення досліджень гризуни будуть повернуті на Землю.

Крім того, вантажівка привезе на МКС платформу, яка буде встановлена на її зовнішній поверхні для «паркування» роботизованих систем, а також матеріали для експерименту Budweiser з вивчення впливу невагомості на процес солодження ячменю. За словами головного наукового співробітника Національної лабораторії МКС NASA Майкла Робертса, вивчення впливу мікрогравітації на процес солодження ячменю, починаючи від проростання зародка, важливе для розуміння того, як будуть реагувати рослини. Це необхідно «для розробки нових способів вирощування рослин для вживання їх у їжу під час далеких космічних польотів», сказав учений. У разі успіху експерименту на МКС вдасться відтворити пиво в умовах космосу.