Новини
Україна
Культура
Дати

26 лютого - День спротиву окупації Криму


26 січня відзначається День спротиву Криму російській окупації, ініційований громадськістю. В Україні і в усьому світі проводяться акції, дискусії, форуми, мітинги, хода на підтримку кримчан і територіальної цілісності країни.

фото з відкритих джерел

26 лютого 2014 році перед будівлею Верховної Ради АРК відбувся мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Мітингувальникам тоді протистояли проросійські активісти, серед них – партія «Русское единство», повідомляє Крим Реалії.

У 2020 році президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на державному рівні, який вирішили відзначати щороку 26 лютого.

&feature=emb_logo

Хронологія кримських подій

У лютому 2014 року в Криму з'являлися озброєні люди в формі без розпізнавальних знаків, які захопили будівлю Верховної Ради Криму, Сімферопольський аеропорт, Керченську поромну переправу, інші стратегічні об'єкти, а також блокували дії українських військ. Російська влада спочатку відмовлялася визнавати, що ці озброєні люди є військовослужбовцями російської армії. Пізніше президент Росії Володимир Путін визнав, що це були російські військові.

16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся невизнаний більшістю країн світу «референдум» про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні Європейський союз, ні США не визнали результати голосування на «референдумі». Президент Росії Володимир Путін 18 березня оголосив про «приєднання» Криму до Росії.

Світова реакція на окупацію півострова

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова та називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Раніше «Погляд» повіомляв, що в український прокат вийшов повнометражний художній фільм «Черкаси», заснований на реальних подіях в Криму.

Також читайте, що у Києві пройшов Форум “Age of Crimea” (Час Криму), присвячений Дню кримського спротиву російській окупації.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.