Новини
Україна
Культура
Новини світу

25 грудня - Різдво західного обряду


Християни західного обряду святкують Різдво Христове.

Сьогодні, 25 грудня, християни західного обряду святкують Різдво. Згідно зі Святим Письмом цього дня (за Григоріанським календарем) Діва Марія народила Ісуса Христа.

У римо-католицьких храмах України та світу відбуваються урочисті Богослужіння. Головна церемонія проходить у Ватиканському соборі Святого Петра. 

В Україні Різдво відзначають також за Юліанським календарем – 7 січня. Він був розроблений олександрійськими астрономами і введений Юлієм Цезарем 1 січня 45 року до Різдва Христового. У 1582 році Юліанський календар ухвалою папи Григорія ХІІІ замінили на Григоріанський.

Західна Церква почала використовувати Григоріанський календар, оскільки відповідно до сонячного календаря (повного оберту Землі довкола сонця) обрахунок часу за ним був точніший. Святкувати Різдво 25 грудня постановили у 431 році на Третьому Всесвітньому церковному соборі.

25 грудня стало в Україні офіційним вихідним днем після того, як у 2017 році за це проголосувала Верховна Рада.

Нагадаємо раніше "Погляд" повідомляв про те, що держекоінспекція перевіряє легальність новорічних ялинок на ринках. Також ми розповідали, коли у столиці демонтують новорічні об’єкти.

Текст і фото - на основі відкритих інтернет-джерел