Україна-суспільство
Економіка

200 мільйонів євро на громадський транспорт: Україна вдруге отримає кредит від міжнародних фінансових організацій

Кошти, виділені в межах проєкту "Міський громадський транспорт України ІІ", спрямують на закупівлю нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро.

200 мільйонів євро на громадський транспорт: Україна вдруге отримає кредит від міжнародних фінансових організацій - зображення
Фото: pixabay.com

Як повідомила пресслужба міністерства фінансів, кредит надаватиме Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Європейський банк реконструкцій та розвитку (ЄБРР).

Варто зазначити, що проєкт "Міський громадський транспорт України ІІ" є продовженням спільного з ЄІБ та ЄБРР проєкту "Міський громадський транспорт України І", який з травня 2017 року вже реалізується у Києві, Харкові, Луцьку, Одесі, Львові, Запоріжжі, Сумах, Івано-Франківську, Миколаєві, Тернополі та Чернігові.

За час реалізації програми було укладено контракти на постачання понад 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів для міст учасників проєкту.

Новий кредит спрямують на будівництво та модернізацію  трамвайні та тролейбусні лінії у Черкасах, Білій Церкві, Кам’янському, Дніпрі, Львові, Кременчуці та Запоріжжі.

Крім того, мають придбати нові автобуси, тролейбуси, трамваї та вагони метро для таких міст: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці.

Передбачається, що загальний обсяг фінансування складе 200 мільйонів євро.

Нагадаємо, Київ працює над впровадженням нових, більш зручних форматів розрахунку за проїзд у громадському транспорті. Так, вже наступного року містяни зможуть сплачувати проїзд у наземному транспорті банківською карткою.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.