Новини
Бровари
Надзвичайні новини
Кримінальні новини

15 років за гратами чи довічне – за стрілянину у Княжичах


Завершилося досудове розслідування справи про незаконне застосування вогнепальної зброю п’ятьма службовими особами Нацполіції у с. Княжичі Броварського району, що призвело до загибелі чотирьох співробітників поліції від кульових поранень.
Під час слідства було встановлено, що керівники ряду підрозділів ГУ НП в м. Києві свідомо проігнорували передбачені ст. ст. 27, 60, 64 Конституції України права людини на життя та на його захист з боку держави, всупереч вимогам ст. ст. 2, 3, 6-8, 29-32, 38, 42-46, 62, 64 Закону України «Про Національну поліцію України», ст. ст.2, 7, 8, 9, 11,40, 41, 214 КПК України, вимог ряду відомчих нормативних актів 04.12.2016. Перебуваючи в с. Княжичі Броварського району Київської області, вони перевищили надану їм владу та вийшли за межі наданих їм прав і повноважень, діючи умисно, незаконно та безпідставно організували, а окремі з них забезпечили застосування та безпосередньо застосували вогнепальну зброю на ураження людей, що призвело до смерті чотирьох співробітників Національної поліції України, пошкодження службових автомобілів, іншого майна поліції та зайвих витрат із державного бюджету, що спричинило матеріальну шкоду державі у розмірі понад 3 млн грн.
Дії п’яти підозрюваних було кваліфіковано за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади, яким спричинено тяжких наслідків). Крім цього, одного з підозрюваних також за ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5 ч. 2 ст. 15 КК України (замах на умисне вбивство двох і більше осіб та вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб), а ще двох – за ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 5 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 27, п. п. 1, 5 ст. 115 КК України (організація умисного вбивства двох і більше осіб, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб та замаху на умисне вбивство).
Усіх підозрюваних та їх захисників було ознайомлено з матеріалами досудового розслідування. Обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні направлено процесуальному керівнику для вирішення питання про його затвердження.

Довідково: підозрюваним загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років, а двом з них у вигляді довічного позбавлення волі.
Нагадаємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Джерело: Генеральна прокуратура України